Hakkımızda

1992 yılında küçük bir işletme olarak iş hayatına firmamız, bugün forklift distribütörlükleri yanı sıra farklı konularda SMZ marka ile birçok makinenin imalatını gerçekleştiren ve firmaların ihtiyaçlarına özel çözümler üreten bir mühendislik firmasıdır.

İstanbul İkitelli O.S.B. ‘de 3.000m2 kapalı alan,
Çorlu-1 O.S.B.’ de  bulunan 16.000m2 kapalı alan,
Bursa’daki fabrikamızda 2.500 m2  kapalı alan,
olmak üzere toplamda 21.500 m2 kapalı alanda 120 personel 20 mühendis ile üretim yapmaktayız.

HELI forkliftlerin 2000 yılından beri Türkiye genel distribütörlüğünü yapmakta olan firmamız aynı zamanda elektrikli 1 tondan 10 tona kadar forklift, 1 tondan 5 tona kadar istif makinesi,1 tondan 15 tona kadar transpalet, 1 tondan 50 tona kadar çekici, 1 tondan 50 tona kadar hidrolik makaslı ve dikey yük platformları ithalatları ve imalatları gerçekleştirmektedir. Tamamı ihraç olan otomatik otopark sistemleri üretimi yapmaktadır. Tekstil makineleri üretimi, karavan üretimi, ve diğer sektörlere ait özel projeler ve aynı zamanda Bursa’da devam eden elektrikli kargo aracı (pikap) ve binek araç projeleri de sürdürmekte olduğumuz faaliyetlerdendir.”

Yaptığımız ürünler bugün dünyanın birçok ülkesine ihraç edilerek hizmet verdikleri firmalarda başarıyla çalışmaktadır. İhracatımız genellikle İtalya, İsrail, Pakistan, Azerbaycan, Amerika, Rusya, Irak, İran, Kazakistan, Ukrayna , Hindistan, Endonezya gibi 20’den fazla   ülkeye gerçekleştirilmektedir.

İş Konularımız

1- HELI Forklift, İstif Makinası, Transpalet – Satış, Servis, Yedek Parça

2- SMZ Yük Platformları ve Taşıyıcı Sistemler

3- SMZ Otomatik ve Manuel Otopark Sistemleri

4- SMZ Akülü Çekiciler, Kamyonetler ve Römorklar

5- SMZ Tekstil Sektörüne Yönelik Özel İstif Makinaları

6- SMZ AVM ve Parklar için Dizel veya Akülü, Tek veya Çift Katlı Otobüsler, Akülü Gezi Araçları ve Akülü Tramvaylar

7- SMZ Personel Platformları

8- SMZ Özel Projeler